Vzor pracovnej zmluvy, ktorou sa zjednáva vedľajšia činnosť
PRACOVNÁ ZMLUVA, KTOROU SA ZJEDNÁVA VEDĽAJŠIA ČINNOSŤ
(§ 71 zák. Práce)
[ ] a.s. so sídlom v [ ], [ ]
a
[ ], nar. [ ], číslo OP [ ],
rodné číslo [ ], bytom [ ], [ ]
uzatvárajú túto
pracovnú zmluvu:
[ ] Pracuje u a.s. [ ] V pracovnom pomere po určený týždenný pracovný čas ako stavebný robotník. U toho istého zamestnávateľa bude podľa tejto pracovnej zmluvy vykonávať vedľajšiu činnosť tiež v pracovnom pomere, po skončení určeného týždenného pracovného času, v rozsahu dvoch hodín denne v pracovných dňoch.
Vedľajšia činnosť bude spočívať v realizácii upratovania kancelárskych priestorov. Prácu bude konať od [ ] v sídle zamestnávateľa v [ ]. Za vykonanú prácu patrí zamestnancovi mzda vo výške [ ], – EUR mesačne.
Mzda je splatná vždy 20. dňa nasledujúceho mesiaca a bude vyplatená v mieste sídla zamestnávateľa.
Zamestnanec bol pred uzavretím pracovnej zmluvy oboznámený s právami a povinnosťami a s pracovnými a mzdovými podmienkami.
Odo dňa vzniku pracovného pomeru je zamestnávateľ povinný prideľovať zamestnancovi prácu podľa pracovnej zmluvy, platiť mu za vykonanú prácu mzdu, vytvárať podmienky pre úspešné plnenie pracovných úloh a dodržiavať ostatné podmienky ustanovené právnymi predpismi alebo kolektívnou a pracovnou zmluvou.
Zamestnanec je povinný podľa pokynov zamestnávateľa vykonávať osobne práce podľa pracovnej zmluvy v určenom pracovnom čase a dodržiavať pracovnú disciplínu.
Zamestnancov nárok na dovolenku vyplýva z ustanovenia § 102 ZP.
Výpovednej doby upravuje ustanovenie § 45 ZP.
Stanovenie týždenného pracovného času a jeho rozvrhnutie upravujú ustanovenia § 83a, § 84 a § 85 ZP.
Práva a povinnosti účastníkov tejto zmluvy sa riadia ustanoveniami Zákonníka práce a ďalšími pracovnoprávnymi predpismi.
Táto zmluva bola vyhotovená v dvoch vyhotoveniach, z ktorých jedno prevzal zamestnávateľ a druhé zamestnanec.
V [ ] dňa [ ]
………………….. podpis
[ ] [ ] a.s.
Ak pracovná zmluva neobsahuje údaje o právach a povinnostiach vyplývajúcich z pracovného pomeru, je zamestnávateľ povinný zamestnanca o tom písomne informovať, a to najneskôr do jedného mesiaca od vzniku pracovného pomeru. To platí aj o zmenách týchto údajov.
Informácie musia obsahovať meno zamestnanca a názov a sídlo zamestnávateľa, ak je právnickou osobou, alebo meno a adresu zamestnávateľa, ak je fyzickou osobou, bližšie označenie druhu a miesta výkonu práce, nárok na dĺžku dovolenky na zotavenie, prípadne uvedenie spôsobu určovania nároku na dovolenku, údaj o výpovedných dobách, údaj o mzde a spôsobe odmeňovania, splatnosti mzdy, termíne výplaty mzdy, miestu a spôsobu vyplácania mzdy a stanovenie týždenného pracovného času a rozvrhnutie pracovného času.
Ak zamestnávateľ vysiela zamestnanca na výkon práce na území iného štátu, je povinný ho vopred informovať o dobe trvania tohto vyslania a o mene, v ktorej mu bude vyplácaná mzda.
Informácie týkajúce sa dovolenky, výpovedných dôb a informácie týkajúce sa práce zamestnanca na území iného štátu, môžu byť nahradené odkazom na príslušný pracovnoprávny predpis alebo na kolektívnu zmluvu alebo vnútorný predpis.
Táto povinnosť písomne informovať zamestnancov sa nevzťahuje na pracovné pomery kratšie ako jeden mesiac. Tým nie je dotknutá informačná povinnosť zamestnávateľa pred dohodnutím pracovnej zmluvy podľa § 28 ZP, ani povinnosť zamestnávateľa informovať zamestnancov o skutočnostiach uvedených v § 18.
Vedľajšiu činnosť vykonáva zamestnanec u zamestnávateľa, u ktorého pracuje v pracovnom pomere, mimo pracovného času určeného pre tento pracovný pomer, ktorý spočíva v prácach iného druhu, než boli dojednané v pracovnej zmluve.
Vedľajšia činnosť sa môže vykonávať len v ďalšom pracovnom pomere alebo na základe dohôd o prácach vykonávaných mimo pracovného pomeru.